cheerier مدیریت گلخانه کشاورزی اصفهان

cheerier: مدیریت گلخانه کشاورزی اصفهان توزیع کارت زرد گلخانه داران فعال نجف آباد

گت بلاگز بین‌الملل ادعای متیس راجع به کمک تسلیحاتی روسیه به طالبان

وزیر دفاع آمریکا مدعی شد کمک تسلیحاتی روسیه به طالبان خلاف مقررات بین المللی هست.

ادعای متیس راجع به کمک تسلیحاتی روسیه به طالبان

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ در بخش پرسش و پاسخ کنفرانس خبری یکسان جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا و جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان، متیس در پاسخ به سوالی راجع به این ادعا که روسیه به طالبان اسلحه می دهد گفت به نظر می رسد روسها تصمیم گرفته اند در بعضی حوزه ها رقیب ما باشند. البته در چارچوب کلی تر و استراتژیک تر، ما تلاش خواهیم کرد با روسها گفتگوی دیپلماتیک داشته باشیم.
وی افزود هر جایی که بتوانیم این کار را می کنیم ولی در عین حال مجبوریم در جایی که کارها آنها خلاف قوانین بین المللی است یا حاکمیت و استقلال کشورهای دیگر را نقض می کنند، با روسیه مقابله کنیم، جهت مثال اینکه تسلیحاتی از کشوری خارجی به طور قاچاق وارد اینجا شود می تواند نقض قوانین بین المللی باشد مگر اینکه از طریق دولت افغانستان جهت نیروهای افغان انجام گیرد. بنابراین چنین چیزی باید به عنوان نقض قوانین بین المللی تلقی شود.

عبارات مهم : روسیه

وزیر دفاع آمریکا راجع به زیاد کردن نیروهای آمریکایی در افغانستان هم گفت ما فعلا در حال ارزیابی چالشهای پیش رو در افغانستان هستیم و در این خصوص با کشورهای دیگر نیز مشورت می کنیم و مطمئنا قرار نیست یک کشور همه این بار را به دوش بکشد. بنابراین مورد نیاز است همکاریهای زیادی از طرف همه کشورها صورت گیرد و همه این کارها بستگی به ارزیابی چالشهای تاکتیکی و عملیاتی دارد. بنابراین ما همگی با هم ضد تروریستها اقدام می کنیم.
خبرنگاری پرسید آیا اصلا جنگ در افغانستان تمام شدنی است و ناتو می تواند در آن پیروز شود؟
متیس گفت آخرش این است که نبرد علیه تروریسم همچنان ادامه خواهد داشت. شما دیدید در پاریس چه اتفاقی افتاد. شما می بینید که نیروهای فرانسوی در آفریقا درگیر هستند. نیروهای تحت رهبری ناتو در ناتو حضور دارند. شما می بینید عملیات ضد داعش در سوریه ادامه دارد. بنابراین این نبرد همچنان ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: روسیه | افغانستان | افغانستان | قوانین بین المللی | بین الملل | افغانستان | آمریکا | روسیه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog