cheerier مدیریت گلخانه کشاورزی اصفهان

cheerier: مدیریت گلخانه کشاورزی اصفهان توزیع کارت زرد گلخانه داران فعال نجف آباد

گت بلاگز اصفهان توزیع 600 ‘کارت زرد’ بین گلخانه داران فعال نجف آباد

مدیر جهاد کشاورزی نجف آباد از توزیع 600 ‘کارت زرد’ از ابتدای سالجاری تاکنون بین گلخانه داران فعال این شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مجتبی مطهری افزود: یکی از کارها بخش حفظ نباتات، ترغیب گلخانه داران به کم کردن مصرف سموم شیمیایی و مدیریت تلفیقی آفات در گلخانه ها و تولید محصول سالم است.

عبارات مهم : مدیریت
استفاده از کارت زرد یکی از روش های غیرشیمیایی موثر در مبارزه با آفات گلخانه ای است که جهت مقابله با آفات گلخانه ای پروازی(مانند سفیدبالک، تریپس ها، شته های بالدار و …) که نسبت به طیف رنگی زرد(530 تا 580 نانومتر) علاقمندند، کاربرد دارد.

وی اظهار کرد: این مدیریت توانسته است با برگزاری کلاس های آموزشی در باره عوض کردن الگوی کشت و ترغیب کشاورزان، مجموع گلخانه های فعال نجف آباد را به57 هکتار برساند که این میزان سطح نیز با توجه به لزوم عوض کردن الگوی کشت بسرعت درحال زیاد کردن است.

مدیر جهاد کشاورزی نجف آباد افزود: جهت پرداخت تسهیلات بانکی جهت توسعه کشت گلخانه ای در نجف آباد محدودیتی وجود ندارد و امیدواریم با جدیتی که در این بخش وجود دارد، شاهد توسعه گلخانه ها در شهرستان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود منابع آبی و خشکسالی های اخیر، توسعه و حل پرسشها موجود در گلخانه ها از جمله کارها مهم در جهت اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی شهرستان است.

میزان اراضی زراعی و باغی شهرستان نجف آباد حدود 16 هزار هکتار است که 11 هزار هکتار آن آبی و پنج هزار و 300 هکتار آن باغی هست.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: مدیریت | گلخانه | کشاورزی | اصفهان | توزیع کارت زرد | گلخانه داران فعال نجف آباد |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog